Etendus “Lood kurjusest”

Autentsetes KGB vangikongides saab näha kohaspetsiifilist etendust “Lood kurjusest”, mille aluseks on Nõukogude okupatsiooni ajal Pagari tänava kongides viibinud inimeste mälestused, nende mõtted ja tunded, hirmud ja lootused, sisemised ja välised võitlused vabaduse ja ellujäämise nimel. Etendus on loodud osalusteatri meetodil, kus ka publik jagab oma tundeid ja mõtteid kurjusest.

Lavastaja: Aivar Simmermann
Kunstnik: Margit Sõrve
Osades: Kaia Laurik, Margit Sõrve, Katrin Laansalu, Priit Ahte, Aivar Simmermann

Sisututvustus:
See on meie esivanemate lugu, mis koorub pilt pildi haaval lahti ajaloolistes KGB vangikongides. Otsime vastuseid paljudele mõtlemapanevatele küsimustele. Millised sammud viivad inimese nii kaugele, et ta tõstab käe kaasinimese vastu? Kust jookseb piir inimlikkuse ja ebainimlikkuse vahel? Mil moel hoidsid meie esivanemad keset hävingut, reetmist ja surma, elujõudu ning usku inimlikkusesse? Kuidas loota, siis kui lootust enam ei ole? Kuidas hakkama saada, kui kõik on võõras ja kauge? Kuidas aidata, kui aitamine võib ohtu panna sinu ja lähedaste elu?

Etendus on loodud 38. Tallinna Vanalinna Päevade raames okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu ning Eesti Luguteatri koostöös. Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.

Tallinna Vanalinna Päevade raames toimuvad etendused
30.05; 31.05; 01.06; 02.06 algusega kell 19.00.

Lisaetendused juuniküüditamise mälestusüritusena toimuvad
13.06 ja 14.06 algusega kell 19.00.

Piletid saadaval
https://www.piletimaailm.com/performances/90628-lood-kurjusest?lang=et_EE